GELECEĞE NEFES İÇİN 5 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

GELECEĞE NEFES İÇİN 5 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından saat 11.11’de 11 milyon fidanın dikilmesi için Türkiye genelinde “Geleceğe Nefes” adı altında düzenlenen fidan dikimi, Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
Fidan dikim programına AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Fidan dikim alanında öğrencilerle birlikte çam fidanı diken Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, şunları söyledi:
“11 Kasım olarak belirlenen Milli Ağaçlandırma Günü'nde Mimarsinan Mahallemizde 5 bin fidanımızı geleceğe nefes olmak ümidiyle toprakla buluşturduk. Hedefimiz, yemyeşil bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmak. Bir insanın doğaya ve insanlığa bırakacağı en kıymetli hazine ağaçtır. Geçtiğimiz ay Yalova ve Bursa’dan 13 bin fidan ve ağaç aldık. İnşallah mevsimine uygun olarak onları da kısa zamanda toprakla buluşturacağız. Daha yeşil bir Melikgazi için ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek. İnşallah bundan sonrada toplu fidan dikim programlarımız sürecek. Unutmayalım ki bugün dikilen bir fidan, yarın geleceğimize nefes olacak. Bu projenin hayata geçmesinde rekor sayıda bir ağaçlandırma ile milyonlarca fidan dikildi. Bu kampanyanın hayata geçmesinde destek veren herkese teşekkür ederim.”
PAYLAŞ
GÖNDER
Benli: "İkramları mesafeye uyarak, mümkünse açık havada yapalım" Berber, kuaför, güzellik salonlarında artık konuşmak yasak! Kayseri'de 90 kök kenevir ele geçirildi Sağlık Bakanı Koca: 10 Temmuz Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı 18 yaş altı çocuk ve gençlerin yolculuklarda veli bulunması şartı kaldırıldı Abdulkadir Bitigen korona virüse yakalandı Kayseri'de nişan sonrası 25 eve 'koronavirüs' karantinası Sakarya'da ikinci patlamaya sebep olan havai fişeklerle ilgili korkunç detay Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.Çelik: 'Aşı bulundu' haberleri gevşemeye yol açıyor Sağlık Bakanı Koca: 9 Temmuz Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Sakarya'daki patlamada şehitlerin kimlikleri belli oldu! Üç ile şehit ateşi düştü Kayseri'de kavga sırasında yoldan geçen adam vuruldu Kayseri'de silahlı bıçaklı kavga: 2 yaralı Kayseri'de otomobil şarampole devrildi: 5 yaralı Sakarya'da bir patlama daha:3 şehit, 6 yaralı Kayseri'de 3 katlı bina, karantinaya alındı Kayseri'de konvoylara izin verilmeyecek TikTok videosu çekmek için girdiği suda boğuldu Kayseri'de Dağda mahsur kalan 8 genci AFAD kurtardı Bakan Koca: Bayram'da il bazında bazı kısıtlamalar getirilebilir Son bir haftada en fazla ve en az vakanın görüldüğü 7 il Sağlık Bakanı Koca: 8 Temmuz Koronavirüs Vaka Sonuçlarını Açıkladı Maskesiz dolaşan vatandaşların bahaneleri pes dedirtti! Virüs havadan bulaşıyor mu? DSÖ açıkladı BÜYÜKŞEHİR ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ SÜRDÜRÜYOR
×