Reklamı Kapat

Erdoğan açıkladı: Bayram tatili 9 gün oldu

Erdoğan açıkladı: Bayram tatili 9 gün oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs'ta yeniden seçilmesinin ardından açıkladığı yeni kabine, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı 4 saat 10 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası bayram tatilinin 9 gün olarak belirlendiğini duyurdu.
Erdoğan açıkladı: Bayram tatili 9 gün oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan''ın 28 Mayıs''ta yeniden seçilmesinin ardından açıkladığı yeni kabine, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı 4 saat 10 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan''ın toplantı sonrası konuşmasından satır başları şöyle: 

Bu seçimlerde bizimle ve ittifakımızla birlikte tüm Türkiye kazanmıştır. Siyasi tercihi ne olursa olsun 85 milyonun her bir ferdi kazanmıştır. Dünya 5''ten büyüktür çağrımızın yüreklerine inşirah düşürdüğü milyonlarca mazlum ve mağdur kazanmıştır. Her seçim döneminde ellerini ovuşturan kriz heveslileri dışında, fitne tüccarları dışında, terör baronları dışında, birliğimize, asırlık heveslerimize kasteden odaklar dışında seçimlerin kaybedeni yoktur.

Bayram tatili 9 gün oldu

Kurban Bayramıyla ilgili turizm sektörünü hareketlendireceğine inandığım bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum. (Kurban Bayramı) 26-27 Haziran tarihlerini idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Hafta sonlarıyla birlikte vatandaşlarımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır. Tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Emeklilerimizin maaşlarını ve bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz.

Asgari ücret tespit komisyonumuz çalışmalarına başlıyor.

"Sığınmacıların dönüşü teşvik edilecek"

Ülkemize sığınan kardeşlerimizin güvenli, gönüllü ve onurlu bir şekilde dualarını da alarak ana vatanlarına dönüşlerini teşvik edeceğiz.

Biz asırlardır nice badireler atlatmış bir milletiz, inşallah Türkiye Yüzyılı''nı da hep beraber inşa edeceğiz. Sandıklar kapantıktan sonra eğer önümüze bakabiliyorsak bizim bileğimizi kimse bükemez. 

PAYLAŞ
GÖNDER
×