Reklamı Kapat

EN ÇOK TARTIŞILAN BAKAN GİTTİ!

EN ÇOK TARTIŞILAN  BAKAN GİTTİ!
Resmi Gazetede yer alan karara göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevden alındı, yerine Vahit Kirişçi atandı.

Görevden alınan Pakdemirli, twitter hesabından Bakanlığa yeni atanan Kirişçiye başarılar diledi.

Bekir Pakdemirli tweetinde: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan''ın tensipleriyle 10 Temmuz 2018''den itibaren sürdürdüğüm Bakanlık görevimden ayrılmış bulunuyorum. Görevden af talebimi kabulleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyor, yeni Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi''ye başarılar diliyorum. İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanimzasıyla dün gece Resmi Gazete''de yayımlanan karara göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden istifa etti.

"GÖREVDEN AF TALEBİMİ KABULLERİ İÇİN ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUM"

Pakdemirli istifasının ardından yaptığı ilk açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan''ın tensipleriyle 10 Temmuz 2018''den itibaren sürdürdüğüm Bakanlık görevimden ayrılmış bulunuyorum. Görevden af talebimi kabulleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyor, yeni Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi''ye başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

YENİ BAKAN KİRİŞÇİ OLDU

Pakdemirli''nin istifasıyla boşalan Tarım ve Orman Bakanlığı koltuğuna Vahit Kirişçi oturmuştu." VAHİT KİRİŞÇİ KİMDİR?

Bekir Pakdemirli''nin istifasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı''na atanan Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960''da, Kahramanmaraş''ta doğdu. Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi''ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü''nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi''nde tamamladı.

2001 YILINDA PROFESÖR OLDU

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı''nda teknik eleman olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi''nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995''te doçent, 2001''de profesör oldu. 16''sı yabancı dilde olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi.

22. Dönem Adana Milletvekili. 22. Dönemde Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu ve Başkanvekilliği görevinde bulundu. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönemde aynı Komisyon''un Başkanlığına yeniden seçildi." Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli''''''''''''''''''''''''''''''''den istifa sonrası ilk açıklama

 

PAYLAŞ
GÖNDER
×