Emekliye müjde

Emekliye müjde
Gözler, bu ayki KPDK ve Ağustos'taki toplu sözleşmede. Memur ve emekliler için önemli kararlar alınacak. Ağustos ayındaki toplu sözleşme görüşmelerinde hem memurlar hem de emekliler için pek çok talep masaya yatırılacak.
Memurlar ve emekliler için önemli kararlar yolda. Bu yılın ilk Kamu Personel Danışma Kurulu (KPDK) toplantısından çıkacak sonuçlar merak edilirken, özellikle Ağustos'ta yapılacak toplu sözleşme görüşmeleri için beklenti büyük.
Görüşmelerde hem memurlar hem de emekliler için pek çok talep masaya yatırılacak. Sadece karara bağlanacak 2 yıllık zam oranları değil, ek gelir yaratacak taleplerin sonuçları da merak ediliyor.
GELİRLER ARTACAK
Emekliler geçen yıl bayram ikramiyesi imkanına kavuşurken, memurlar da bu konuda beklenti içerisinde. Ayrıca memurlara verilen aile yardımının emeklilere verilmesi için hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği çalışma içerisinde.
Halen memurlara çalışmayan eş için aylık 278,69, 0-6 yaş çocuk için 65,30, 6 yaş üstü çocuk için 32,65 lira veriliyor.
Eğer talepler hayata geçerse, eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan bir emekli, aylık 343,99 lira (12 aylık 4 bin 127 lira) ek ödeme alabilecek.
Memur-Sen'in; KPDK'da, sonuç alınamazsa toplu sözleşme görüşmelerinde masaya getireceği talepler arasında memurlara verilen aile yardımının emeklilikte de ödenmesi yer alıyor.
Emekliye 4 bin 127 TL! Emeklinin gözü toplu sözleşmede...
Ayrıca Memur-Sen, kamu görevlilerine Ramazan ve Kurban bayramları öncesi en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı tutarında bayram ikramiyesi ödenmesini talep ediyor.
Emekliye 4 bin 127 TL! Emeklinin gözü toplu sözleşmede...
Bu talep kabul edilirse, memurlar bin 240 lira 67 kuruş ikramiye hakkı elde edecek. Yılda 2 bin 481 lira 34 kuruş ek gelir imkanı olacak.
Emekliye 4 bin 127 TL! Emeklinin gözü toplu sözleşmede...
BU TALEPLER MASADA
MEMUR-SEN'in KPDK'da ve toplu sözleşmede gündeme getireceği taleplerden bazıları şöyle:
Emekliye 4 bin 127 TL! Emeklinin gözü toplu sözleşmede...
Emeklilik ikramiyesinin hesabında 1 tam yıldan eksik olan süreler hesaba dahil edilsin.
 

 

 
PAYLAŞ
GÖNDER
×