Reklamı Kapat

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ AÇIKLANDI!

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ AÇIKLANDI!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son emekli zammı açıklamaları sonrasında emekli bayram ikramiyesi için araştırmalar başladı. Yılda iki kez verilen ikramiye Ramazan ayına girilmesiyle sorgulanıyor. EYT emeklileri emekli ikramiyesi alıp almayacaklarını merak ediyor.

2023 yılında geçerli olacak emekli bayram ikramiye tutarı son dakika açıklamasıyla belli oldu. 

AK Parti Grup başkanvekili Mustafa Elitaş bayram ikramiyelerinin 2 bin TL''ye çıktığını duyurdu. Konuya ilişkin henüz resmi bir tarih açıklama yapılmadı. Ramazan bayramı emekli ikramiyelerinin bayram öncesi hesaplara yatması bekleniyor. Ödemenin yapılacağı tarihte, emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödenir. Ayrıca Kurumdan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödenir. EYT yasa teklifi 28 Şubat günü MEclis''ten geçti. Yasa yürürlüğü girdikten sonra 1,7 milyon işçi, 89 bin esnaf ve 496 bin memur olmak üzere toplam 2,2 milyon kişinin hemen emekli olabileceği açıklanmıştı. 

EYT''LİLERİ DE KAPSAYACAK

Bakan Bilgin, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesiyle ilgili çalışmanın EYT düzenlemesi kapsamında emekli olanları da kapsayacağını bildirmiş ve sözlerine şunları eklemişti: "Önerilerimizi Cumhurbaşkanımızın olumlu değerlendireceğini ümit ediyorum. Bu çalışma emeklilerin hayatında ciddi rahatlama sağlayacak."

PAYLAŞ
GÖNDER
×