"E TİCARETE GÖRE ŞEKİL ALINMALI”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Kayseri Ticaret Odası’nda düzenlenen “Erciyes E-İhracat Konferansı 2020” programına katıldı. Programda e-ihracat konusundaki çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Beyhan, Büyükşehir Belediyesi’nin e ticaret platformu e38’den de bahsetti.
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kayseri Ticaret Odası ve WORLDEF işbirliği ile düzenlenen toplantıya e ihracat profesyonelleri katıldı ve deneyimlerini bölge iş adamlarıyla paylaştı.
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, e ticaretin geldiği noktayı rakamlarla anlattı. Hüseyin Beyhan, “Bugün dünya ticaret hacminin 25 trilyon dolar büyüklüğüne ulaştığı belirtiliyor. Bu hacimde, e-ticaretin payı ise 3,5 trilyon dolar seviyesinde. Bundan 10 yıl önce e ticaretin toplam ticaretteki payı yüzde 1’ler seviyesinde iken bugün yüzde 15’lere ulaştı. Bu rakamlar e ticaretin önünde kimsenin duramayacağı anlamına geliyor. Dolayısıyla herkes buna göre gereken tedbirlerini almak zorunda" dedi.
"E 38 İLE DÜNYAYA AÇILDIK”
Bu anlamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak kalkınmanın yerelden başladığı düşüncesiyle e38.com adıyla internet sitesi oluşturduklarını ifade eden Hüseyin Beyhan, "Biz bu çalışmayı yerel kalkınma ve Kayseri’nin tanıtımı açısından da önemli buluyoruz. Sanat ve mesleki eğitimde Anadolu’nun markası haline gelen KAYMEK birimimizde üretilen el emeği göz nuru eserler ile yerel ürünlerimizi e38 ile dünyaya açtık. Tanınmış internet siteleriyle de ortaklık kuruyoruz. 35 kategoride kursiyerlerimizin yaptıkları ürünlerin satışını buradan yapıyoruz. Yakın zamanda yerel ürünlerimizin de satışını gerçekleştireceğiz" diye konuştu.--
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, e ihracat konusunda Büyükşehir Belediyesi’nin de her türlü desteği vermeye hazır olduğunu kaydetti.
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Kayseri Ticaret Odası ve WORLDEF işbirliği ile düzenlenen toplantının yapıldığı Kayseri Ticaret Odası’nda e38 satış platformunun standı da açıldı.
PAYLAŞ
GÖNDER
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 1000 TABLET SÖZÜ DAHA ALDI Kayseri’de Meslek Lisesinde görev yapan öğretmen koronaya yenik düştü KAYSERİ BELEDİYELERİNDEN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA 10 BİN TABLET DESTEĞİ BÜYÜKŞEHİR İLE KESİNTİSİZ UZAKTAN EĞİTİM Eskici Müdür Kayseri’den Gitti Yerine Kabakçı Geldi Turan Aksu'dan Develi'ye 100 kişilik öğrenci yurdu Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci: "Lütfen okul bahçelerine girmeyin" Kayseri Valisi Şehmus Günaydından yüz yüze eğitim açıklaması BAŞKAN YALÇIN'DAN 'UZAKTAN EĞİTİME' TABLET DESTEĞİ Kayseri İl Tüketici hakem heyetinden Kovid-19 sürecindeki "özel okul ücretinin iadesi" kararı Kayseri'de minikler yüz yüze eğitime maskeleri ile geldi Kayseri'de evdeki öğrencilere öğretmenleri ders kitaplarını götürdü Milli Eğitim Müdürü Ekinci:"Okullar, sokaklardan daha güvenlidir" BÜYÜKŞEHİR'DEN KÜLTÜR HAYATINA İKİ YENİ ARMAĞAN Başkan Dr. Palancıoğlu; “Melikgazi'de Okullar hijyenik olarak Eğitime Hazır” Kayseri'de Okul müdürü Covid hastalarına şifa dağıtıyor MEB: Haftada bir gün okula gidilecek. Gitmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması EĞİTİM SEN KAYSERİ'DE `COVID-19 TANISI KONULAN OKULLARIN` LİSTESİNİ PAYLAŞTI! 7/24 KÜTÜPHANE ADIM ADIM SONA YAKLAŞIYOR Kayseri'de KPSS sınavı korona virüs tedbirleri ile başladı Kayseri'de koronavirüs tedbirleri kapsamında bursluluk sınavı yapıldı 8. Kayseri Altın Çınar Film Festivali başvuruları başladı Eğitime Hayırseverlerimizin Katkısı Devam Ediyor Yüz yüze eğitime sayılı günler kala 34 okulda vaka tespit edildi! İşte o okullar
×