Dört Bakan gidiyor, İki Bakan'ın yeri garanti

Dört Bakan gidiyor, İki Bakan'ın yeri garanti
Kabine revizyonu ne zaman? Kimler gidiyor kimler kalıyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM toplantısı için New York'ta da olsa kabine revizyonu haberleri hız kesmiyor. Kabine değişikliğiyle ilgili son kulisler şöyle...
Kabine revizyonu oldu, olacak derken 31 Mart yerel seçimlerinden sonraki 6 ayı bu söylentilerle geçirdik. Fakat yine de kabine revizyonu haberleri hiç hızını kesmeden devam ediyor.
Kulislerde bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın New York temaslarının ardından kabine revizyonu için düğmeye basacağı konuşuluyor.
KİMLER GİDİYOR KİMLER KALIYOR?
Deniz Zeyrek, "kulağı delik" bir gazeteci arkadaşının "sağlam" ve "etkin" dediği kaynağından aldığı kulis bilgileri Sözcü'deki köşesinde paylaştı:
“Binali Yıldırım Başkan Yardımcısı olacak. Kültür/Turizm, Milli Eğitim, Sağlık ve Tarım bakanları kesin gidecek. Ekonomi Bakanı ortada. İçişleri, Savunma, Adalet bakanları kalıyor.”
ADALET BAKANI GÜL'E DESTEK
Son dönemde hedef gösterilen ve FETÖ ile mücadelede zayıf kaldığı suçlaması yöneltilen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin edindiği bilgileri Zeyrek, yazısında aktardı:
“Cumhurbaşkanı Erdoğan, yargı tartışmaları ve iddialar konusunda hem Adalet Bakanı Gül'den hem başka kaynaklardan çok detaylı bilgiler aldı ve Gül'e ‘sen bildiğin yolda yürü' diyerek destek verdi.”
PAYLAŞ
GÖNDER
×