Reklamı Kapat

DOĞA DOSTU ÇOCUKLAR KİTAP OKUYOR

DOĞA DOSTU ÇOCUKLAR KİTAP OKUYOR
Kayseri Melikgazi Şehit Jandarma Er Ferhat Doğan İlkokulu öğretmenleri Yasin Kuşcu ,Neşe Bayrak Yüksek,Elmas Beyan , Melikgazi Malazgirt İlkokulu Öğretmenleri Oğuzhan Cebecioğlu ve Sebahat Cebecioğlu ile Kocasinan Erkilet Süleyman Tarman İlkokulu öğretmeni Seda Kuşcu tarafından “Doğa Dostu Çocuklar Kitap Okuyor” isimli bir proje yürütüyor.

Proje kapsamında ilkokul  1.2.3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik TRT Çocuk Kitaplık uygulaması üzerinden doğa sevgisi içerikli hikaye kitapları okutulmakta ve 2 haftalık periyotlarla oyun tabanlı öğrenme imkanı sunan  Kahoot platformu üzerinden, online hikaye sınavları ve okulda işlenen güncel müfredat konularından oluşan mini testler yapılmaktadır. Ayrıca dönem başlarında ve sonlarında  sınıf seviyelerine uygun online  deneme sınavları yapılarak analizler öğretmenlerle paylaşılmaktadır.

                Proje toplumsal farkındalık uyandırmak ve teknolojinin verimli kullanılmasına katkı sağlamak adına ücretsiz olarak gönüllü öğretmenler tarafından yürütülmektedir.

 

         Kayseri ilinden ve ülke genelinden katılım gösteren öğrenciler ve öğretmenlere sınav analizleri ulaştırılmakta,  bu sayede öğrencilerin hem düzenli kitap okumalarına katkı sağlanmakta hem deöğrencilere doğa sevgisi aşılanmaktadır. Oyun tabanlı öğrenme sistemi ile öğrencilerin okul derslerini daha kalıcı şekilde kavramalarına ve eksiklerini telafi etmelerine olanak sağlanmaktadır.  

 

 

PAYLAŞ
GÖNDER
×