Çankırı'da müdür ilkokul öğrencilerine meydan dayağı attı

Çankırı'da müdür ilkokul öğrencilerine meydan dayağı attı
Çankırı'nın Yapraklı ilçesindeki Yukarıöz İlkokulu Müdürü Ö.Ü, 19 Mayıs törenine katılan öğrencilerini kürsüye çıkararak teker teker dövdü.
 Çankırı'da Yukarıöz İlkokulu'nda meydana gelen dayak olayı, izleyenleri şoke etti.
İLKOKUL MÜDÜRÜ ÖĞRENCİLERİ DÖVDÜ
Yapraklı'da ilkokul müdürü Ö.Ü, 19 Mayıs töreninde öğrencilerini İstiklal Marşı için sırayla kürsüye çıkardı.
KAMERALAR TARAFINDAN KAYDEDİLDİ
Aralarında şakalaşan küçük öğrencilere kızan okul müdürü, öğrencilere adeta meydan dayağı attı.
DAYAK GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI
Bir velinin cep telefonu ile görüntülediği olayda Ö.Ü., iki öğrenciye art arda tokat atarken, başka bir öğrenciyi de kulaklarından tutup havaya kaldırdı.
İstiklal Marşı için sıraya giren diğer öğrencilerin gözü önünde meydana gelen olaya ilişkin görüntüler, sosyal medyada paylaşıldı. Olay büyük tepki çekti.
DAYAKÇI OKUL MÜDÜRÜ KOVULDU
Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde ilkokul müdürü olduğu tespit edilen Ö.Ü, bahçede İstiklal Marşı töreninde kürsüye çıkardığı öğrencilere şiddet uyguladığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında görevden alındı.
BAKANLIKTAN AÇIKLAMA
Milli Eğitim Bakanlığı da konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Çankırı'daki bir ilkokulumuzda öğrenci velisi tarafından görüntülenen ve televizyon haberleriyle medyaya yansıyan vahim görüntülerle ilgili olay 8 Mart 2019 cuma günü yaşanmıştır. Olayla ilgili olarak Bakanlığımız müfettişleri tarafından başlatılan inceleme/soruşturma sonucu söz konusu kişinin yöneticilik görevi üzerinden alınmış olup, hakkındaki adli süreç devam etmektedir." denildi.
PAYLAŞ
GÖNDER
×