Reklamı Kapat

BÜYÜKŞEHİR’DEN BİR İLK DAHA: KAYSERİ ALTIN ELLER FESTİVALİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN BİR İLK DAHA: KAYSERİ ALTIN ELLER FESTİVALİ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 17 şehirden 33 sanat dalının yer alacağı ve 31 sanatçının katılacağı Kayseri Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali düzenleyecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), günden güne hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra seminerler, söyleşiler, sergiler ve yarışmalar düzenleyen KAYMEK, bir ilke daha imza atıyor.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türk el sanatlarının gelişimine katkı sağlayan KAYMEK, bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla çok anlamlı bir festival gerçekleştirecek.

Büyükşehir KAYMEK tarafından, 1-7 Ağustos günleri arasında Tarihi Kayseri Kalesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde 17 şehirden 33 sanat dalının yer alacağı ve 31 sanatçının katılacağı ‘Kayseri Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali’ düzenlenecek.

Sergiler, söyleşiler ve konserlerin yer alacağı festivalde birbirinden özel el emeği, göz nuru el sanatları Kayserililerin beğenisine sunulacak.

PAYLAŞ
GÖNDER
×