BÜYÜKŞEHİR’DEN BİLİM ŞENLİĞİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN BİLİM ŞENLİĞİ
Başkan Büyükkılıç, gençlerin bilime yönelmesi için Bilim Akademisi ve Çocuk Üniversitesi de kuracaklarını açıkladı

Kayseri Bilim Merkezi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kayseri Bilim Şenliği başladı. 27-29 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Bilim Şenliği’nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da katıldı. Başkan Büyükkılıç, araştırmacı ve müteşebbis gençleri için Bilim Akademisi ve Çocuk Üniversitesi projelerini de hayata geçireceklerini söyledi.

Kayseri Bilim Merkezi önünde bu yıl dördüncüsü yapılan Kayseri Bilim Şenliği’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kocasinan Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şahin Kanat, bürokratlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bilim Şenliği’nin açılışında yaptığı konuşmada ülkemizin geleceğini aydınlatacak gençlerin yetişmesi için bilimi sevdirecek etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘İnsanın yaratılmışların en şereflisi olduğu anlayışıyla yürütülen bilim ve teknoloji faaliyetleri, dünyadaki herkes için mutluluk, huzur, refah kaynağı haline dönüşür’ diyor. İşte bu amaca hizmet edenlerin sayısının artması ve daha çok bilim insanının yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi. Geleceğimiz olan çocukların bilimi sevmesini sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediyemiz bilim meraklıları için yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Bilim Akademisi adını verdiğimiz bu proje çerçevesinde Öğretmen Akademileri, Lise grupları için Astronomi, Robotik, Kimya ve Biyoloji Akademileri, ilk ve ortaokullar için de Fen Okulları adı altında çalışmalar düzenleyeceğiz. İlkokuldan lise son sınıfa kadar ve dahası öğretmenlerimize kadar gerekli planlamayı yaparak bilime olan ilgiyi daha da artıracağız. Bir sonraki adımımız da inşallah Çocuk Üniversitesi olacak. Bu çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Milli eğitim camiasına teşekkür ediyorum. Bu arada bir süre önce hayırseverimiz Murat Kantarcı ile Kayseri’ye ikinci bilim sanat merkezinin yapılması için protokol imzaladık. Kayseri’mizin araştırmacı ve müteşebbis ruhu içindeki gençlerimize fırsat verecek eğitim imkanını sağlamaya çalışıyoruz.”

Kuran-ı Kerim’de “Bilenle bilmeyen bir olmaz” ayetinin bulunduğunu ve yüce kitabımızın ilk emrinin “oku” olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu öğreti ışığında çalıştıklarını kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç daha sonra şenlik alanında kamu kurum ve kuruluşları ile okullar tarafından açılan bilimsel stantları gezdi.29 Eylül’e kadar açık kalacak olan Bilim Şenliği’nde 100’e yakın stant bulunuyor. Şenlik 10.00-16.00 saatleri arasında gezilebilecek. 

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri'de 78 yaşındaki adam evinde ölü bulundu Kayseri Valiliği Açıkladı:Kayseri’de Sokakta Maske Takmayana Ceza Yazılacak Sağlık Bakanı Koca:Yeni vaka sayısı binin altında seyretmeye devam ediyor Kayseri Valisi Günaydın’dan Koronavirüs Tedbirleri Açıklaması Kayseri'de zincirleme trafik kazası: 6 yaralı Düğünde 45 kişiye virüs bulaştıran 25 kişiye 85 bin lira para cezası Kazada kamyonet içerisinde sıkışan gencin imdadına sağlıkçı belediye başkanı yetişti Kronik rahatsızlığı olan 65 yaş üstü vatandaşlar Pazar günü sokağa çıkabilecek Kayseri'de Silahla yaralanan şahıs tedavi altına alındı Sağlık Bakanı Koca:Koronavirüste hayatını kaybeden sayısı 20'nin altına indi Kayseri'de 40 ev karantinaya alındı Kayseri'de 3 Mahallede 5 apartman karantinaya alındı Kayseri’de kalfanın testi pozitif çıktı tüm kuaförler testten geçti Kayseri Valiliği Cuma Namazı Kılınacak Olan Camilerin Listesini Yayınladı ! Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Çelik: Sonbaharda küçük pikler olabilir Türkiye'de son 24 saatte 926 kişi daha COVID-19'u atlattı Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Kayseri Tabip Odası'nı yalanladı Kayseri'de Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti İkinci dalga gelecek mi? Bakan Koca açıkladı Vaka sayıları açıklandı... İyileşen hasta sayısı 130 bini geçti Resmi okullardaki yüz yüze telafi eğitim takvimi açıklandı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden özel spor salonlarına siperlik maske Kayseri'de Çocuk ve gençler yeniden sokağa çıktı Kayseri'de Çocuk yüzünden çıkan kavgada aileler birbirine girdi Kayseri'de dinlenme tesisleri içinde yer alan restoranlar 24 saat açık olacak
×