Reklamı Kapat

Bilal Erdoğan, Kayseri’de Geleneksel Sporlar, Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nin açılışına katıldı

Bilal Erdoğan, Kayseri’de Geleneksel Sporlar, Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nin açılışına katıldı
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Geleneksel Güreşler Federasyonu ile Geleneksel Atlı Sporlar Federasyonu oluşturulmasını arzu ettiklerini söyleyerek, “‘At mı kaldı kardeşim, hangi devirde yaşıyoruz’ diyorlar. Bunları duyuyoruz. Biz at üstünde okla ve kılıçla yükselmiş bir milletin evlatlarıyız” dedi.
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi ve Spor Toto işbirliğiyle yapımı tamamlanan Geleneksel Sporlar, Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nin açılışına katıldı. Burada öncelikle Açık Hava Takımlar Türkiye Şampiyonası’nı izleyen Erdoğan, açılışta bir konuşma yaptı. Erdoğan, “Önümüzdeki dönemle ilgili bizim bir hayalimiz var. Bakanlığımızda buna olumlu yaklaşıyor. İnşallah hayata geçirilirse Geleneksel Güreşler Federasyonu birde Geleneksel Atlı Sporlar Federasyonu oluşturulmasını arzu ediyoruz. Çünkü geleneksel sporların gelişmesi, doğru temeller üzerinde yükselmesi kurumsallaşmasına da bağlıdır. İnşallah Türkiye’de böylelikle geleneksel sporları geliştiren federasyon sayısı artmış olur. Kulüpleşme ve lisanslaşma hız kazanmış olur. Hem güreşlerimizde hem de geleneksel binicilik sporlarımızda daha hızlı mesafe kat ederiz” diye konuştu.
Erdoğan, “Biz ailelerimize ve gençlerimize şunu söylemeye çalışıyoruz. ‘At mı kaldı kardeşim, hangi devirde yaşıyoruz’ diyorlar. Bunları duyuyoruz. Biz at üstünde okla ve kılıçla yükselmiş bir milletin evlatlarıyız, torunlarıyız. Bununla gurur duyuyoruz. Çünkü ecdadımız gittiği topraklara kan, gözyaşı ve zulüm götürmemiştir. Ecdadımız gittiği topraklara adalet, huzur ve merhamet götürmüştür. Bunun bilincinde olarak bugün o kültürün o medeniyetin ihyasına önem veriyoruz. Dolayısıyla bugünde at binmek mükemmel bir spordur. Sadece hali vakti yerinde olanların veya sadece köyde yaşayan insanların sporu da değildir. İstiyoruz ki, bu at binme bütün vatandaşlarımıza mal olsun. Bunun için özellikle yerel yönetimlerimiz bu işe destek versin, üniversitelerimiz buna destek versin. Çünkü hem mükemmel bir spor hem insanın hayvanla müthiş bir iletişim kurduğu bir spor hem de o geleneği yaşatan bir spor. Binicilik sporlarını bunun için önemsiyoruz. Atıcılıkta da okçuluk. Hem hedef okçuluğu hem de menzil okçuluğu. Gerçekten mükemmel sporlar, eğlenceli sporlar. Seyir zevkinin gelişmesine yönelik çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıca o geleneği yeni nesillere aktarmanın da çok pratik bir yoludur” ifadelerini kullandı.
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, daha sonra tesisi gezerek bilgiler aldı. Açılışa, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve davetliler katıldı.
 
>>İHA 
PAYLAŞ
GÖNDER
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 6 KIRSAL BÖLGEYE YOL YAPIYOR TUNCELİ’DEN ACI HABER: Eren-7 OPERASYONUNDA JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT OLDU… PİYASALAR HAREKETLENDİ… Kayseri’den kiraladıkları minibüsle CHP yürüyüşüne saldırı planı davasında yeni gelişme Kapasitelerini dolduran galeriler ayda 5 araç satamıyor. BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İNGİLİZ MÜSTEŞARI KONUK ETTİ Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, 11 Hırsızlık Olayını Aydınlattı ARAÇ SAHİPLERİNE KÖTÜ HABER… BU GECE POMPAYA YANSIYACAK Kayseri’de feci ölüm! ATV'nin altında kaldı KAYSERİDE POLİS UYUŞTURUCU TACİRİNE OPERASYON YAPTI BÖLGEYE EKİPLER SEVK EDİLDİ —— SARIOĞLAN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI TARTIŞTIĞI KİŞİYİ VURDU KAYSERİ OSB’DE GEÇİCİ YÖNETİM GÖREVİ TESLİM ALDI ORUÇREİS KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI KAYSERİSPOR - ALANYASPOR’DAN TARİHİ FARK YEDİ! 6 - 3 Talep MHP’den Geldi Çıkma İhtimali Çok Yüksek! KAYSERİ’DE ANNE VE BABASI ÖLDÜRÜLEN GENÇTEN ŞOK İFADELER! 2 Kişinin Ölümüne Sebep Olan Sanığın Cezası Belli Oldu. KAYSERİ’DE SEYYAR SATICI BIÇAKLA EYLEM YAPTI MOTORİNE BİR HAFTA İÇERİSİNDE İKİNCİ KEZ ZAM GELDİ POMPAYA YANSIYACAK KAYSERİ OSB’NİN YENİ BAŞKANI VE YÖNETİMİ BELLİ OLDU KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 30 BÜYÜKŞEHİR’İ GEÇEREK BİRİNCİ OLDU BAKAN GÜL: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KAYSERİ’YE ÖZEL İLGİSİ VAR KAYSERİDE KONTROLÜNÜ KAYBEDEN OTOMOBİL TRAMVAY YOLUNA UÇTU
×