Başkan Çolakbayrakdar; yerli tohumdan elde edilen domates fidelerinin ekimini yaptı

Başkan Çolakbayrakdar; yerli tohumdan elde edilen domates fidelerinin ekimini yaptı
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; yerli tohumdan elde edilen domates fidelerinin ekimini yaptı. Başkan Çolakbayrakdar; "Kayseri bölgesine has yerli tohumlarla yetiştirdiğimiz ürünler, inşallah daha da fazlaca bölgemizde teknolojiyle buluKAYÇEV Tesislerişarak iyi bir noktaya gelecek" dedi.

Hasan Arpa mahallesinde bulunan KAYÇEV Tesisleri'nin yanında bulunan arazide, Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yerli tohumdan elde edilen domates fidelerinin ekimini yaptı. Belediye olarak tarıma verdikleri önemden bahseden Çolakbayrakdar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada içinde bulunduğumuz süreçte organik tarımın çok önemli bir yer tuttuğunu kaydetti. Geleneksel tohumlarımızın yetiştiriciliği uygulamasında Kocasinan Belediyesi olarak öncülüğünü yaptıklarını dile getiren Çolakbayrakdar; "Kocasinan Belediyesi olarak birçok alanda yapmış olduğumuz çalışmalardan bir tanesi de tarıma vermiş olduğumuz destek. Hem ziraat hem hayvancılık noktasında tarımın her alanında Kocasinan bölgesinde yoğun bir şekilde çiftçi kardeşlerimizin olması bu noktada bizim farklı uygulamaları hayata geçirmemizde en önemli etkenlerden bir tanesi. Bugün de burada çalışmalarını başlatmış olduğumuz organik bahçemizde sizlerle bir aradayız. Biliyorsunuz 'Tarımda dijital dönüşüm' başlığı altında tarım uygulamaları içerisinde teknolojiye de yer verebilmek için teknolojik uygulamalarla tarımı bir arada buluşturabilmek için başlatmış olduğumuz bir başlıktı. Bu bahçe, bunun uygulamalarını, ziraat ve çiftçilerimize nasıl yapılacağıyla ilgili bir nevi demo çalışmasının olabileceği bir alan. Burada hem üretim yapacağımız gibi hem de çiftçi kardeşlerimiz bunların nasıl yapılacağını, dijital dönüşümün, teknolojinin tarımla, çiftçiyle nasıl bir araya gelebileceğini bu bahçede Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıyoruz ama buradaki uygulama inşallah yakın gelecekte Kocasinan bölgesinde yaşayan bütün çiftçi kardeşlerimizin hayatına girmiş olacak. İçinden geçtiğimiz süreç içerisinde gıdanın, gıdaya ulaşımın ne kadar önemli olduğunu hep beraber görüyoruz. Özellikle organik yaşamın, katkıları olmayan, GDO'su oynanmamış tohumların veya farklı değişimlerden geçmemiş geleneksel tohumlarımızın yetiştiriciliği uygulamasında Kocasinan Belediyesi olarak öncülüğünü yapıyoruz. Daha önce başlattığımız siyez buğdayının bu bölgede ekim ve hasadını yapmıştık. Bu yıl çiftçi kardeşlerimize dağıttık, onlarla beraber ekimini yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllar içerisinde Kocasinan bölgesi siyez buğdayının da Kayseri'den bütün Türkiye'ye yayıldığı örnek bir üretim merkezi haline gelecek. Bu yıl itibariyle çiftçilerimiz de bizimle birlikte siyez buğdayını ekiyorlar. Önümüzdeki yıllarda tabi ki bu ekim alanları daha da artacak, daha fazla ekilmiş olacak. İnsan sağlığı son derece önemli. Buna vermiş olduğumuz önemden gösterdiğimiz hassasiyet bundan dolayı. Bundan sonrasında da bu bahçede yetiştireceğimiz domates, salatalık, yamula patlıcanı, cırgalan biberi ve benzeri Kayseri bölgesine has yerli tohumlarla yetiştirdiğimiz ürünler inşallah daha da fazlaca bölgemizde teknolojiyle buluşarak iyi bir noktaya gelecek" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Büyükkılıç, 2020 yılı yatırım toplantılarına devam ediyor Gülsoy, "4 Yeni kredi paketi ekonomide normalleşmeyi hızlandıracak"dedi. TALAS’TA TİCARİ HAYAT HIZ KAZANIYOR Kayseri'de kafe ve restoranlarda tedbirli yeni dönem başladı MELİKGAZİ'DE KAPALI İŞYERLERİNDEN 3 AYLIK KİRA ALINMAYACAK AVM-DER Başkanı Tahir Çelik: “AVM'ler eviniz kadar güvenli”dedi Kayserililer evde kaldı, doğalgaz kullanımı arttı ASKON 1 milyon maske dağıttı Kayseri Valiliği Yeni Tedbirleri Açıkladı! Kayseri'de Zirai dondan etkilenen çerezlik kabak çekirdeği ikinci kez ekiliyor Kayseri'de kuru yem bezelyesinin ilk hasadı başarı ile yapıldı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile “Kayseri Zirvesi” yapıldı Bakan Varank: "Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesi sayesinde elde edildi"dedi Kayseri Kent Ekmek Fabrikası ürettiği 23 ekmek çeşidiyle sofraları zenginleştiriyor KAYSERİ, İKİNCİ BİLİM SANAT MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR VERENEL DERNEĞİ'NİN TOMARZA'DA YARDIMI SÜRÜYOR Kayseri'de 150 milyon lira bütçeli Millet Bahçesi ihaleye çıkıyor Sıfır Atık Projesinde Türkiye'nin ilk temizlik aracını Belediye Başkanı tanıttı ERCİYES’E BİR OTEL ZİNCİRİ DAHA YATIRIM YAPACAK Çopuroğlu, "Sosyal Koruma Kalkanıyla Kayseri'ye 175 milyon lira yardım yapıldı"dedi Başkan Çolakbayrakdar; yerli tohumdan elde edilen domates fidelerinin ekimini yaptı Kayseri'de Anne, çocuğunun eşofmanı yerine 2 bin lirayı geri dönüşüm kutusuna attı MELİKGAZİ’DEN KEYKUBAT MAHALLESİ’NE DEV YATIRIM BAŞKAN’DAN ‘SAĞLIK OSB’ TEKLİFİ Mansur Yavaş: Hükümet kaynak bulamazsa işçi çıkaracağız
×