BAŞKAN BAĞLAMIŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

BAŞKAN BAĞLAMIŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI
KAYSERİ Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Recep Bağlamış, 1 Ekim'de yapılacak seçimlerde aday olacağını açıkladı.

KTB Başkanı Recep Bağlamış, düzenlediği basın toplantısında bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.  1 Ekim''de seçime gideceklerini belirten Başkan Bağlamış, "Üyelerimizden gelen yoğun talep üzerine, bu onurlu göreve yeniden aday olduğumu belirtmek istiyorum.  Bu kararı almadan önce konuyu ekibimizle birlikte istişarede bulunduk. Bu şehirde ilk kez böyle güzel bir birliktelik yakaladık. Bürokrasisi, siyasileri ve iş dünyası ile güzel bir uyum ve ahenk sağladık. Bizim anlayışımızda her zaman görev istenmez verilir. Bende bu görüş ve taleplerin üzerine bize inanan değerli ekibimizle birlikte tekrar bu yola koyulduk.  Beni en mutlu eden şey şudur ki, ben ve ekibim çok şükür biz olmayı başardık. Bu yüzden tüm ekibime huzurunuzda teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bugüne kadar yaptıkları çalışmalara değinen Başkan Bağlamış, "Bizim buradaki amacımız, üyelerinin her türlü gereksinimlerini karşılayan, bürokratik İşlemleri kolaylaştıran, bir borsa hüviyetine kavuşturmaktı. Çok şükür başkanlık sürecimizde bunu başardığımıza inanıyorum. Bu görev şahsımıza tevdii edildiği günden itibaren borsamızın şehrimize yakışır bir şekilde hizmet vermesi adına yaptığımız çalışmalarla tarımsal ve hayvansal işlem hacmimizi yüzde 116 arttırarak 6 milyon 108 bin TL’ye çıkardık. Değişmeyen tescil ücret oranına rağmen tescil gelirlerimizde yüzde 56 oranında artış sağladık. Firmalarımızın gelişimlerine katkı sağlamak adına ithalat, ihracat, yatırım, finans alanlarında eğitimler düzenleyerek danışmanlık hizmeti vermeye başladık" ifadelerini kullandı.

''SEÇİMLERİMİZİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM''

Sözlerini sürdüren Bağlamış, şöyle konuştu: "Canlı Hayvan Borsası ve Çağdaş Modern Borsa Merkezi Projesini hayata geçirmek adına adımlar attık. Yeni dönem de inşallah üyelerimiz teveccüh gösterir. Yeniden seçilirsek ilimize et borsası ve merkezi kazandırmak, tarıma dayalı ihtisas OSB sayımızı 3’e çıkarmak hedefini de belirledik. Bu kapsamda seçimimizin Kayserimize hayırlı olmasını diliyorum. Kayseri esnafımızın, iş insanlarımızın en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Biz bugüne aylar önceden çalışmaya başladık. Ekibimize, kendi tecrübelerimize, projelerimize, istişare kültürünün başarısına inanıyoruz. Kayseri’miz kazansın istiyoruz."

PAYLAŞ
GÖNDER
×