Reklamı Kapat

Bakan Özhaseki'den 11 il için kritik uyarı

Bakan Özhaseki'den 11 il için kritik uyarı
Bakan Özhaseki'den 11 il için kritik uyarı: Vatandaşlarımız anlık takip etsin

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Trabzon, Rize, Artvin, Kütahya, Uşak, Balıkesir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Eskişehir''de yarın sağanak yağış beklendiğini söyledi. Vatandaşlara uyarılarda bulunan Bakan Özhaseki, "Anlık yaptığımız hava durumu bilgilendirmelerini, vatandaşlarımızın dikkate almaları elzemdir. Yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklenmesi nedeniyle olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istirham ediyorum." dedi. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü''nün verilerine göre yarın Trabzon, Rize, Artvin, Kütahya, Uşak, Balıkesir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Eskişehir''de yarın sağanak yağış beklendiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Özhaseki, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İstanbul ve Kırklareli''nde meydana gelen aşırı yağış ve sellerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah''tan rahmet, etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün; https://mgm.gov.tr internet sitesi, Meteorolojinin Sesi Radyosu, sosyal medya hesapları ve mobil uygulamalarından anlık yaptığımız hava durumu bilgilendirmelerini, vatandaşlarımızın dikkate almaları elzemdir.

basliksiz-1dfg.jpg
Mehmet Özhaseki

"11 İLDE SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün yaptığı son değerlendirmelere göre yarın akşam saatlerine kadar; Trabzon''un doğusu, Rize il geneli, Artvin''in kıyı ilçeleri, Kütahya, Uşak, Balıkesir çevreleri, Manisa''nın kuzeydoğusu, Bursa''nın güneyi, Çanakkale''nin doğusu, Afyonkarahisar''ın kuzeyi ile Eskişehir çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklenmesi nedeniyle olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istirham ediyorum."

PAYLAŞ
GÖNDER
×