Ali Koç'la Ekrem İmamoğlu anlaştı derbide kaos olabilir

Ali Koç'la Ekrem İmamoğlu anlaştı derbide kaos olabilir
Derin odaklar yine sporu siyasete âlet etmenin peşindeler!
DERBİDE KAOS PLANI
Analiz Merkezi İstihbarat Birimi'nin ulaştığı son dakika bilgileri, derin güçlerin 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrası İstanbul'da oluşan dumanlı havayı, paralı tetikçiler ve sosyolojik dalgalanmalar yoluyla bir kaosa  çevirmeye çalıştıklarını gösteriyor.
MAZBATASIZ PROVOKASYON
Ali Koç, Ekrem İmamoğlu ve Selami Öztürk arasında, Kadıköy'de 14 Nisan 2019 Pazar akşamı oynanacak derbi maçında CHP yanlısı bir provokasyon sahneleme yönünde iletişimler sağlandığı iddia ediliyor.
Buna göre Ekrem İmamoğlu Ali Koç ile direkt teması olmasına rağmen, provokasyonu kamufle etmek amacıyla Kadıköy Eski Belediye Başkanı Selami Öztürk üzerinden Ali Koç'a haber göndererek, 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Fenerbahçe-Galatasaray Maçı'nda Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda protokolde yer almak istediğini' bildiriyor.
Ali Koç daha önceden Ekrem İmamoğlu anlaştıkları iddia edilen bu konsepti kabul ettiğini bildiriyor ancak statta protokolü İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü belirliyor. Keza belediye başkan adayı olmaktan başka hiçbir sıfatı ve özelliği olmayan bir şahsın protokolde yer alması imkansız olarak değerlendiriliyor. CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun tam burada mağdur edebiyatıyla provokasyonu başlatıp B Planı'na geçmesi öngörülüyor.  
B PLANI: LOCA VE DUYURU!
İstanbul'da AK Parti Adayı Binali Yıldırım lehine 29 binden 14 bine inen farka ve sayımlar devam ettiği için kendisine verilmeyen mazbataya aldırmadan milyonlarca insanı ilgilendiren sportif bir faaliyete son derece tehlikeli bir politik provokasyon gölgesi düşürmeye çalışan Ekrem İmamoğlu, protokolde kendisine yer verilmemesi durumunda bunu sosyal medyadan açıklayarak 'AK Parti'ye rağmen' imajıyla zaten işaret bekleyen tetikçilerini hareketlendirmeyi hesaplıyor.
Diğer yandan Ekrem İmamoğlu'nun protokole alınmaması durumunda Ali Koç'un kendisine şahsi locasını verebileceği değerlendirilirken, bu safhada ise Ekrem İmamoğlu'nun stada girişinde stadyum mikrofonlarından yapılacak duyuru önem kazanıyor. Statta Ali Koç'un talimatıyla 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu' anonsunun yapılması ve sonrasında yine Ali Koç Yönetimi'nden nemalandırılmış tribün tetikçilerinin slogan ve tezahüratları sonrasında, 2 güzide takımın derbisinin Türkiye'de toplumsal barışı bozacak bir provokasyona evrilmesi değerlendiriliyor.
Ekrem İmamoğlu'nun son dönemde savurduğu tehditlere bakılırsa bu kara senaryoları hayata geçirmek yerine maça gitmemek gibi bir seçeneği tercih etmesi uzak ihtimal olarak görülürken, hakkında 'Fenerbahçe'yi değil Fitneyi yönetmek için Başkan yapıldı' iddiaları bulunan Ali Koç'un ne gibi bir inisiyatif alacağı da merakla bekleniyor.
PAYLAŞ
GÖNDER
×