Reklamı Kapat

AKILLI ŞEHİR ÖVGÜ ALDI

AKILLI ŞEHİR ÖVGÜ ALDI
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, akıllı şehircilik konusunda gerçekleştirdiği uygulamaları konusunda bilim çevrelerinden yine övgü almayı başardı. Çağdaş Yerel Yönetimler Dergisi Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği akıllı şehircilik uygulamalarını örnek gösterdi.

Çağdaş Yerel Yönetimler Dergisi’nin son sayısındaki ‘İklim Değişikliği ve Akıllı Kentler’ başlıklı bilimsel makalede Türkiye’deki akıllı şehircilik faaliyetlerinde bulunan kentler ve icraatları incelenirken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı şehir uygulamaları da ‘iyi örnek’ olarak nitelendirildi.

BU KEZ BİLİM ÇEVRELERİ ÖVGÜYE LAYIK BULDU

Daha önce Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan bir araştırmada övgü ile bahsedilen Büyükşehir Belediyesi’nin akıllı şehir uygulamaları, bu kez de bilim çevreleri tarafından övgüye layık bulundu. Hakemli olarak yayın hayatını sürdüren Çağdaş Yerel Yönetimler Dergisi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği uygulamalar hakkında; ‘Kayseri ilimizde, Akıllı Kavşak, Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı, Akıllı Şehir Mobil Uygulaması iyi örneklerdir’ ifadesine yer verdi.

AKILLI UYGULAMALAR İLE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİ ÖNLEMEYE KATKI ELE ALINDI

Çağdaş Yerel Yönetimler Dergisi’nde yayımlanan bilimsel makalede, iklim değişikliğinin akıllı şehircilik faaliyetleri kapsamında önlenmesine katkı sağlaması ele alınırken, Kayseri ile birlikte Türkiye’deki bazı kentlerin akıllı şehir uygulamaları aracılığı ile iklim değişikliğinin önüne geçilmesi noktasında iyi birer örnek olduğu aktarıldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
×