Reklamı Kapat

AK PARTİ’NİN ACI GÜNÜ!!! BAKAN AKŞİT HAYATINI KAYBETTİ…

AK PARTİ’NİN ACI GÜNÜ!!! BAKAN AKŞİT HAYATINI KAYBETTİ…
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bakanımız, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız; yol arkadaşımız, dava ve çalışma arkadaşımız, Güldal Akşit Ablamızın Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu öğrendik" mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan''ın başdanışmanlarından, AK Parti''nin kurucu üyesi ve eski devlet bakanı Güldal Akşit, bir süre önce Koronavirüse yakalanmıştı. Üç hafta önce hastaneye kaldırılan 1960 doğumlu Güldal Akşit''ten bu sabah acı haber geldi.

ERDOĞAN''IN YOL ARKADAŞLARINDAN

Erdoğan''ın yol arkadaşlarından biri olan Turizm eski bakanı Güldal AKşit, bu sabah Koronavirüse karşı verdiği mücadeleyi kaybederek vefat etti. Güldal AKşit''in ölümü AK Parti camiasında büyük üzüntü yarattı.

Güldal AKŞİT, 1960''ta Malatya''da doğdu. Avukat; Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest Avukat olarak...

Güldal AKŞİT, 1960''ta Malatya''da doğdu. Avukat; Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest Avukat olarak çalışma hayatına başladı.

14 Ağustos 2001''de kurulan AK Parti''nin kurucu üyesidir.

Türkiye''de Kadın Hakları ile ilgili yapılan yasal düzenlemelerde ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık yaratılması açısından önemli katkılarda bulunmuştur.

Ayrıca STK''larla Devlet arasındaki ilişkilerin gelişimine ve güçlendirilmesine destek olmuştur.

AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevini 2006 tarihinden bu yana yürümekte olan Güldal AKŞİT;

08 Temmuz 2011 - 14 Ekim 2014 tarihleri arasında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevi yapmıştır.

Halen; AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı ve Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi olarak siyasi çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve İngilizce bilmektedir.

PAYLAŞ
GÖNDER
×