AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki:"Güçlü ülke olursak Akdeniz'de haklarımızı savunabiliriz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Güçlü bir ülke olursak Akdeniz'de haklarımızı savunabiliriz. Güçlü olursak gemilerimizle uçaklarımızla petrol ararız." dedi.
Kayseri'de hayırsever iş insanı Recep Mamur tarafından yaptırılan Sahabiye Recep Mamur Camisi'nin açılış töreninde konuşan Özhaseki, Türkiye'nin zor bir coğrafyada bulunduğunu belirtti.
Özhaseki, tarihteki misyonundan, dininden dolayı Türkiye'yi istemeyenlerin, bu topraklardan silmeye çalışanların çok olduğuna dikkati çekerek, "ABD'deki 11 Eylül olayından sonra ağzı tatlı İslam ülkesi kalmadı. Hepsi perişan oldu. ya böldüler parçaladılar ya da başlarına kukla, tutma adamlar getirdiler." diye konuştu.
Tarih boyunca Türk milleti üzerinde de çok büyük oyunlar oynandığının altını çizen Özhaseki, "Çukur olaylarında Türkiye'yi bölmek istediler. 15 Temmuz'da bu ülkenin başına büyük bir bela sarmak, kardeş kanı dökmek istediler. Böyle bir coğrafyada güçlü olarak ayakta kalabiliriz. Güçlü olursak PKK bir halt edemez, PKK'yı büyükşehirlerden temizledik. Şimdi sınır ötesinde canlarına okuyoruz." ifadelerini kullandı.
Özhaseki, ayakta kalabilmesi için güçlü bir ülke olmaktan başka çaresi olmayan Türkiye'nin son yıllarda gücünün dünyanın her yerinde hissedildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: 
"Güçlü bir ülke olursak Akdeniz'de haklarımızı savunabiliriz. Güçlü olursak gemilerimizle uçaklarımızla petrol ararız. Güçlü olmak için üretim yapmamız gerekiyor. Birliğin olduğu yere, Allah bereket veriyor. Birlik olmaktan hiçbir zaman vazgeçmemeliyiz. Son bir hafta içerisinde Kayseri için önemli ihaleler yapıldı. Belsin raylı sistem hattının, hava limanının büyütülmesinin ve Hacılar-Erciyes yolunun ihalesi yapıldı. Bunlar birlik ve beraberlikle olur."
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ise hayırsever Recep Mamur'un okul yaptırmak istediğini, bununla ilgili çalışmaların da devam ettiğini aktardı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri'nin hayırseverler şehri olduğunu, bunun kanıtının ise kentin dört tarafından yükselen ve hayırseverlerce yaptırılan camiler olduğunu dile getirdi.
Konuşmaların ardından caminin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, belediye başkanları, hayırsever iş insanı Recep Mamur ve az sayıda davetli katıldı.
 
 
 
Kaynak: AA
PAYLAŞ
GÖNDER
Kocasinan'da yeni açılan iş yerlerine 'Hayırlı olsun' çiçeği Talas Belediyesi'nden kiralık taşınmazlar Başkan Dr. Palancıoğlu, semt pazar yerlerinde korona virüs önlemlerine bizzat iştirak ediyor Eskici Müdür Kayseri’den Gitti Yerine Kabakçı Geldi Kayseri’de kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini istedi KAYSERİ ŞEKER’DE KİREÇ OCAĞI 66. KEZ YAKILDI Kayseri Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Kaniye Aydın’dan Koronvirüs Açıklaması BÜYÜKŞEHİR’İN ULAŞIM FİLOSUNA 24 YENİ OTOBÜS KATILDI Kayseri'de El Nusra üyeliğinden yargılanan şahıstan ilginç açıklama! Kayseri'de FETÖ sanığı eski astsubaya hapis cezası Talas’ta Muhtar Hırsız Yakaladı Kayseri Sağlık İl Müdürü Benli: Temaslıları gizlemeyin Kayseri'de Kazayı gören eline yangın tüpü alarak koştu EN GÜZEL GÖKYÜZÜ FOTOĞRAFLARI BÜYÜKŞEHİR’LE ÇEKİLECEK Kayseri'de yetiştirilen salçalık domatesler Türkiye'ye dağılıyor Kayseri Tabip Odası Kongreye Katılmayacak Kayseri'de Maske takmayan 25 kişiye para cezası uygulandı Benzine İndirim Geliyor Van merkezli Kayseri dahil 11 ilde FETÖ operasyonu: 17 gözaltı Kayseri''de otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti! Vaka sayısı yeniden bin 700'ün üstüne çıktı 65 yaş ve üstüne belli saatlerde seyahat sinyali Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bazı kurumlarda işlem yapmak için Maske cezasının ödenmesi gerekecek Kayseri’de düğüne katılan 29 kişiye para cezası kesildi Turan Aksu'dan Develi'ye 100 kişilik öğrenci yurdu
×