ABD'de vücudu bira üreten adam

ABD'de vücudu bira üreten adam
Sarhoşluğa benzer şikayetlerle doktora giden adamın vücudunun, kendi kendine bira ürettiği ortaya çıktı.
ABD’de yaşayan bir adamın vücudunun, kendi kendine bira ürettiği ortaya çıktı. 46 yaşındaki adam, bağırsaklarında bira üretimi için kullanılan maya oranının çoğalmasıyla ilk önce sarhoşluğa benzer belirtileri fark etti.
İŞİNDEN AYRILMAK ZORUNDA KALDI
Baş dönmesi, hafıza zayıflığı ve hafıza kaybı şikayetleri yüzünden işinden ayrılmak zorunda kalan adam, çok sayıda doktora gitti. Birçok doktor, hastalığın adını koyamadı.
KENDİ KENDİNE MAYALANMA SENDROMU
Daha sonra hastalığın, ‘Auto-brewery sendromu’ (kendi kendine mayalanma sendromu/gut fermantasyonu sendromu) olduğu ortaya çıktı. Bu nadir hastalığa sahip olan kişi, yediklerinin alkole dönüşmesi sonucunda sarhoş olabiliyor.
ENFEKSİYON SONUCU ORTAYA ÇIKIYOR
Sendrom ilk kez, 2013 yılında Teksas’ta aynı şikayetlerle doktora giden başka bir adamın kanındaki alkol oranının yüksek çıkmasıyla keşfedilmişti. Araştırmalar sonucunda ‘Saccharomyces cerevisiae’ isimli bir enfeksiyonun, bu duruma sebep olduğu ortaya çıktı. ‘Auto-brewery sendromu’ndan mustarip kişi nişasta tükettiğinde maya, şekerler ile birlikte fermente ediliyor ve etanole dönüşüyor. Bu sürecin sonunda da midede bira üretiliyor.
PAYLAŞ
GÖNDER
Kudüs, Ramazan ayında Türkiye'den giden yardımlarla nefes aldı Suudi Arabistan'da kırbaç cezası kaldırıldı (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy,"Düşmanın kim olduğunu bilmiyoruz. Sanki bir 3. dünya savaşı gibi" dedi. Tıbbi Yardım paketleri Kayseri’den havalandı Akparti’den 'ABD'den YPG'ye sağlık yardımı' iddiasıyla ilgili açıklama Güney Afrika'ya tıbbi malzeme yardımıTSK'ye ait uçakla Kayseri Erkilet Hava alanı'ndan hareket etti Suudi Arabistan’dan yargı reformu 18 yaş altındakiler için idam cezasını kaldırdı Dünya Bankası Türkiye’nin Salgın Kredisini Onayladı WhatsApp'ta hızla yayılan bir mesaj; iPhone, iPad, Apple Watch ve hatta Mac'leri tehdit ediyor. Almanya'dan Kayseri’ye gelen 232 kişi karantinaya alınacak İtalya’da Belediye Başkanı koronavirüse karşı Kur'an-ı Kerim okuttu Koronavirüsle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Koronadan Yurt dışında ölen Türk sayısı belli oldu UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne Eklenen Kayseri’den Koromaz Vadisi İlgi Görmeye Başladı Memduh Başkan’dan Kayseri’ye Müjde! Doların Ateşi Yükseldi ! Hong Konglu bilim adamları : Kovid-19’un Temmuz'a kadar kontrol altına alınması imkansız Türkiye'de 'WhatsApp yazışmalarının denetleneceği' iddia ediliyor Dünyanı En Zengin İşadamından İlginç İddia 20 Yılda Bir Salgınla Karşılacağız Dolar Ve Altın Rekora Koşuyor! Kovid-19 Türkiye’de Ne Zaman Zirveye Çıkar? Bilim Kurulu Üyesi Azap Açıkladı Korona Tedavisinde Dünya’da İlk Türkiye’de Uygulanacak. Dünya Sağlık Örgütünden Ezber Bozan Maske Uyarısı ! Rusya duyurdu: Korona Virüsü tedavi edecek ilaç geliştirildi Sahte İçkiden 194 Kişi Hayatını Kaybetti
×