Reklamı Kapat

——

——
GÖREVDEN ALMA DUBAİ'DEKİ 16 MİLYON DOLAR ZARARDAN KAYNAKLANDI. OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, Kayseri OSB'de 3 aylığına geçici olarak görevden alma olayına değinen bir basın toplantısı düzenledi.

Kiracıoğlu, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan ve Yönetiminin görevden alınması en başta Ağır Ceza Mahkemesi''''ne dava konusu olan DUBAİ''''deki 16 milyon dolar zarardır. Daha buna ilaveten 4 madde var. Birileri işi sulandırıp Hasyüncü''''ye hakaret olayı falan diyorlar kesinlikle görevden alma Ağır Ceza Mahkemesine konu olan Dubai''''deki 16 milyon dolar zarardır" dedi. Kendisiyle aynı gün ve saatte OSB''''de görev değişimi adı altında toplantı yapılmasını manidar olarak karşılayan Kiracıoğlu " buradan geçici yeni yönetime sesleniyorum. 12 Kasım 2021 tarihinde mali genel kurul var. Bundan sonra yapılacak her iş sizi de bağlayacak. Gelin el birliği ile OSB''''mizi kurtaralım" diye konuştu.
Kayseri Birinci OSB''''de yaşanan geçici görevden alma olayından sonra bir basın toplantısı düzenledi. Elmacıoğlu İskender''''de düzenlenen toplantıya işadamları ve basın mensuplarının ilgisi bir hayli fazlaydı.

Kayseri OSB''''de yaşananlara değinmek üzere OSB''''ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu açıklama yaptı.

Öncelikle Sanayi ve Ticaret Bakanlığı''''nın geçici görevden alma yazısının cuma günü gönderildiğini, ancak OSB yönetiminin EKAP sistemini kapatarak tebliğin pazartesi günü yapıldığını kaydettiğini hatırlatan Kiracıoğlu " biz günler öncesinden basın toplantısı yapacağımızı dile getirdik. Dün ani bir kararla bizimle aynı gün ve saatte toplantı kararı almaları manidardır"dedi.

Halen görevden geçicide olsa alınan yöneticilerin makam araçlarına binmesinide eleştiren Kiracıoğlu, görevden alma olayının eski Başkanlardan Ahmet Hasyüncü''''ye hakaret davasına bağlanmasınıda " bu olayı sulandırma çalışmasıdır. Görevden alma en başta Dubai''''deki 16 milyon Dolar Zarardan kaynaklanmaktadır. Bunun yanısıra Vakıf, Osmanlı odası, Güneş Enerjisi gibi bizim şikayet konularımız vardır. Dolayısıyla görevden alma direk Ağır Ceza Mahkemesi''''ne açılan dava ile ve öncelikle Dubai''''de 16 Milyon Dolar zararla alakalıdır. Bunu kimse başka yerlere çekmeye çalışmasın" diye konuştu

Amaçlarının Kayseri OSB''''nin daha iyi yerlere gelmesi olduğunada değinen Kiracıoğlu " Bakın bazı sanayici arkadaşlarımız çıkıp ''''yahu sanayiciye zarar veriyorsunuz'''' diye serzenişte bulunuyorlar. Bizde diyoruz ki, daha iyi bir OSB için çalışıyoruz. Yanlış işler olmasın diye sizlerin hakkını koruyoruz. Bunca olaya bir şey demeyelim mi? Buradan göreve seçilen yeni yönetimdeki arkadaşlarada sesleniyoruz. 12 Kasım 2021''''de Mali Genel Kurul var. Dikkat edin! Herşey yasal zeminde olsun. Biz orada olacağız. En ufak bir yanlış olursa müdahale edip, itirazımızı yapacağız. Orda yaşanacak her hangi bir olumsuzluk sizide bağlacak. Amacımız ve hedefimiz daha güzel bir OSB olmasıdır." şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
ARALARINDA KAYSERİ’DE VAR… Onun arabası 200 bin TL ise benimki 220 eder KAYSERİ’DE KRİPTO PARA VURGUNUNDA YENİ GELİŞME! HAZİNE VE MALİYE BAKANI DEĞİŞTİ… YENİ BAKAN TANIDIK BİR İSİM! ÇALIŞANLARIN BEKLENTİSİ YÜKSEK! KAYSERİ’DE KRİPTO PARA VURGUNU…PARA YATIRANLAR ARASINDA SAVCI’DA VAR! ARAÇ SAHİPLERİNİ SEVİNDİREN HABER! MEMUR SEN: GELİR VERGİSİ YÜZDE 15’TE SABİTLENSİN 8 Aralık’tan İtibaren Geçerli Olacak! Hackerlar 20 bin Yemeksepeti kullanıcısının kişisel verilerini paylaştı İşçiye Yıllık İzinlerin Parası Ödenecek! Başkan Akay: "Tarihte ilk defa yurt dışındaki şeker fiyatları, Türkiye'den fazla" YÜZDE 36 ZAM GELDİ! İŞTE YENİ FİYATLAR KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL OLDU KAYMOS BAŞKANI YALÇIN: BU DÖNEM TÜRKİYE İÇİN FIRSAT DÖNEMİ’ 21 ŞİRKETTEN 6’SI DEVREDİLECEK BAŞKAN AKAY: ŞEKERE YAPILAN ZAM OLUMLU, ANCAK YETERLİ DEĞİL KAYSERİ MİLLETVEKİLİ NERGİS: "İŞVERENİ DE ÇALIŞANI DA DÜŞÜNMEMİZ LAZIM" BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İSTANBUL HEYETİYLE ZİRVEDE BULUŞTU KAYSERİ OSB’DE GERGİN BEKLEYİŞ SONA ERDİ… MALİ GENEL KURUL YAPILDI ERKEN EMEKLİLİK BAŞKA BAHARA KALDI AYÇİÇEK YAĞI ALTINLA YARIŞACAK! FİYATI REKOR KIRIYOR, BİR ZAM DAHA GELDİ İŞ ARAYANLA İŞVEREN BURADA BULUŞUYOR AK Parti'li Kurtulmuş, Kayseri'de Konuştu: "Olağanüstü gayretle mücadele ediyoruz" Kayseri Milletvekili Özdemir Asgari ücret vatandaşlarımızın elini güçlendirecek
×